Anna Kšírová: Bonding a nošení dětí 

02.01.2017

Jsem máma dvou kluků, lékařka, lektorka nošení dětí a spolumajitelka Loktu She. Nošení dětí mě baví po všech stránkách: moc ráda o něm čtu a moc mě zajímá objevování souvislosti mezi nošením a dětským vývojem. S radostí a zapálením podporuji rodiče v Liberci a okolí při nošení jejich dětí a pomáhám jim překonávat potíže, které občas nastanou. Baví mě vymýšlet a navrhovat šátky na nošení dětí a úplně nejvíc ze všeho mě baví nosit své dva kluky a radovat se z jejich blízkosti, vůně a volnosti, kterou mi nošení dává.

Přednáška o bondingu se bude věnovat poporodnímu období. Miminko během něj prochází největší změnou svého života - najednou se musí o spoustu věcí postarat samo. Velká proměna je to i pro maminku, která poprvé své dítě vidí. Je to čas seznamování se a navazování vztahu - čas, který je nejlépe strávit společně. Na přednášce budeme mluvit o tom, co všechno se během této doby děje v našich tělech, jak v této době fungují hormony a nervová soustava a jaké jsou nejnovější vědecké poznatky. Probereme také, jaké jsou obvyklé zvyklosti v porodnicích a jak dosáhnout toho, aby poporodní období proběhlo ku prospěchu miminka i jeho rodičů. 

Na přednášce o nošení dětí se chci věnovat především tomu, co bude zajímat vás: moc se těším na vaše dotazy a na váš pohled na nošení dětí. Jistojistě neopomeneme má oblíbená témata: proč vlastně dětem nošení tak prospívá a proč ho s takovou vervou vyžadují, jaký vliv má nošení na vývoj dětského těla i duše a jak prospívá rodičům. Probereme i praktické otázky: v čem nosit, jak je to s polohami miminka na těle rodiče a jak řešit, když dítě v šátku nebo v nosítku pláče.

Těším se :)