Magda Křepelková: Odvrácená strana rodičovství

18.12.2018

Magda Křepelková kdysi prošla sebedestrukčním programem. Roky se snažila své nastavení změnit, den po dní bojovala s poruchou příjmu potravy. Pak ji jednou v práci přepadl muž a vyloupil "její" poštu. Tato situace spustila sérii změn a uvědomění. Poslala ji také na seberozvojové kurzy, a díky tomu všemu se jí povedlo jednak vymanit se ze sebedestrukce, ale také se zasadit o vytvoření potřebné péče o přepadené zaměstnance v kolosu České pošty.

Dnes je vyhledávanou autorkou čtyř knih, mnoha článků, podpůrných audií i videí. Věnuje se osobnímu průvodcovství. Zabývá se stinnými stránkami života, sebedestrukcí a cestou z ní, místy, za která se stydíme, kde se ukrýváme a kde se potlačujeme. Veškerou svou činnost zaměřuje na rozvoj lidského vědomí v ženských a životních tématech. Její motto: "Je možné, dostat se z nemožného."

Odvrácená strana rodičovství

Stínová témata mateřství. Někdy to vůbec není tak, jak očekáváme, nebo jak se těšíme. Rodičovství, mateřství nás dostává do naprosto neznámých vod, někdy i na hranu svých sil, často nás učí změnit své obvyklé přístupy. Informací o "správném" rodičovství je mnoho, až příliš mnoho. No a protože je to téma, na kterém nám skutečně záleží, a snažíme se to dělat úplně nejlépe, můžeme se dostat do nepřirozeného modelu fungování nebo úzkostné křeče. Strach o děti, strach, abychom nic nepokazili, výčitky z toho, že naše děti mají nějaké potíže, výčitky a vina, frustrace a špička ledovce je nezvládnutelná agrese, kdy na děti křičíme a pak nám je to moc líto. Povíme se i o tom, jak na to. Jak být rodičem a nezbláznit se, jak se v těch neznámých vodách pohybovat. Jak najít zdravý střed.