Šárka Kučerová: Sourozenci v pohodě

15.12.2017

Jsem Šárka a už skoro jedenáct let jsem hlavně máma svých dětí. Během čtyř let k nám přišly tři, dva kluci a jedna holka. Jsem s nimi moc ráda. K tomu jsem občas taky lektorka a dula. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu. Už na škole jsem hledala cesty, jak komunikovat s lidmi jinak než autoritativně, jinak, než nás učili, jinak, než tam mluvili s námi. Po narození svých dětí jsem se rozhodla změnit profesi, protože jsem nechtěla vlastní děti odložit a jít učit nějaké cizí. Rozhodli jsme se s mužem neposílat děti do žádných institucí a být spolu, jak dlouho nás to bude bavit. Po třetím porodu jsem prošla výcvikem pro duly a začala se věnovat podpoře žen v těhotenství, při porodu a dále v mateřství různými způsoby. Více o mě na stránkách www.pocatkymaterstvi.cz. V současné době se také v organizaci České duly věnuji vzdělávání nových i stávajících kolegyň jako manažerka kurzů i lektorka výcviku.


SOUROZENCI V POHODĚ

Už když byl nejstarší syn miminko, zaujala mně mezi mnoha jinými kniha psychologa Thomase Gordona Výchova bez poražených. V různých situacích jsem se k ní vracela, jak naše tři děti rostly a začaly mezi sebou mít neshody. Přečetla jsem hodně knih o výchově, vzdělávání a komunikaci s dětmi, absolvovala různé semináře a kurzy, ale doporučení pana Gordona zapadla do mého světa tak nějak nejlépe. V létě 2017 jsem se stala lektorkou P.E.T. kurzů, které vycházejí z myšlenek T. Gordona a jsou založené na síle osobního setkání a předávání zkušeností a v létě 2018 také lektorkou T.E.T, kurzů Škola bez poražených pro učitele.

Líbí se mi základní myšlenka knihy i kurzů, že výchova se může obejít bez trestů a odměn a vést k naplnění potřeb dětí i rodičů takovým způsobem, aby z nejbližších vztahů nikdo nevycházel poražený.

Na semináři představím podstatu Výchovy bez poražených a P.E.T. kurzů a něco si také rovnou vyzkoušíme. Zaměřím se na to, jak v souladu s ní mohou rodiče pomoci dětem projít sourozeneckými rozepřemi a jak podpořit dobré vztahy mezi dětmi. A jak se z toho necítit špatně. 😉 Určitě bude i prostor pro vaše dotazy.

Více také na www.vychovabezporazenych.cz

Vstupenky