Prodejci

na festivalu

Břichopas 

Pod značkou Břichopas toys najdete hračky a doplňky v původním rukopisu Marie Mrňávkové, maminky 4 dcer. Poznávacím znakem všech produktů je autorská strojová výšivka. Moderní, ale s uctivým odkazem k folkloru a k přírodě. Všechny hračky vznikají v malém textilním ateliéru a v malosériových nákladech. Hračky jsou atestované a mohou je používat děti od narození.Za každou hračkou je drobný příběh a 15tileté zkušenosti ve vývoji textilní hračky. 


Little Bears

Pod značkou Little Bears najdete malou rodinnou firmu, kde vymýšlíme a vyrábíme chytré hry, hračky a vzdělávací pomůcky pro děti i jejich rodiče. Máme rádi dřevo, protože má duši. Máme rádi látku, která dřevu sluší. A taky papír a další přírodní materiály. Plasty u nás zkrátka nenajdete. Naše hračky odpovídají přísným evropským normám a nesou označení CE. Hračky vyrábíme převážně ručně. Ladíme je tak dlouho, dokud nejsou dokonalé. Hračky z dílny Malých medvědů jsou pro radost dětí, pro jejich rozvoj a pro podporu společného rodinného života. Věříme, že život a vše, co přináší, je především hra. A umět k němu přistupovat s lehkostí a radostí je to nejlepší, co dětem můžeme předat. (Nejen) proto jsme se vydali cestou hraček. Takových, které ukáží, že složité věci lze dělat jednoduše a že je to mnohdy nejlepší řešení. 

www.littlebears.cz


Bebo.cz

Vybírejte z látkových plen a doplňků od českých výrobců. Nabízíme nejen přírodní kosmetiku Eoné vhodnou pro děti i dospělé, také doplňky pro

nošení dětí jako merino oblečení, botičky, nosítka Manduca. 


Loktu She

Krásné šátky na nošení dětí i oblečení na nošení dětí do každé nepohody nabízí liberecká firma Loktu She. Její majitelky věří, že rodičovská náruč je to nejlepší místo pro miminko a že láskyplný dotek a společné zážitky jsou ty nejlepší způsoby, jak navázat trvalé, dobré a láskyplné vztahy.

V naší nabídce najdete odolné a pohodlné šátky ze 100% bavlny i šátky s příměsemi jako je merino vlna, tencel nebo hedvábí pro náročné. Máme měkké a jemné šátky pro malá miminka i nosné a pohodlné kousky pro rodiče větších batolat. V naší šicí dílně vyrábíme oblečení do města i do hor, abyste si se svým dítětem mohli užít blízkost za všech okolností a nemuseli se vzdávat oblíbených výletů. Speciální kategorii představuje pletené zboží ze 100% merino vlny, unikátní na českém trhu.


Mateřství SRO = Snadno, Radostně a Otevřeně

Obchod hlavně pro všechny mámy (a je jedno, jestli budoucí, čerstvé nebo zkušené, jakéhokoliv věku).

Pečovat s láskou o svoje děti, muže a domov je pro nás tak nějak přirozené. Ale neměly bychom zapomínat ani samy na sebe a dopřát stejnou laskavou péči i sobě.
Záleží mi na tom, co přijde do styku s citlivou kůží mojí i mých nejmilovanějších. A taky mi záleží na tom, jaká stopa po mně a mojí rodině zůstává na Zemi. Chci, aby naše děti jednou v budoucnu vůbec měly kde žít, takže beru osobní zodpovědnost za to, v jakém stavu planetu zanecháváme. Proto podporuji české výrobce přírodní kosmetiky a ecofriendly výrobků a vybírám do nabídky produkty, které jsou vytvořené s láskou a úctou k Zemi a ke všem živým bytostem.
Dopřej si u mě chvíle klidu a užij si očuchávání voňavostí a vybírání těch nejlepších věcí, které žena prostě potřebuje, aby udělala radost taky sama sobě, opečovala se a dodala si energii v životních obdobích, která jsou velmi krásná, ale taky sem tam trochu náročná:
* českou čistě přírodní kosmetiku pro dospělé i děti (mýdla, deodoranty, sprchové gely, soli do koupele, zubní pasty, krémy atd.)
* českou ekologicky nezávadnou drogerii pro péči o domácnost
* české látkové vložky a další látkové potřeby, které plnohodnotně nahradí jednorázové věci
* českou čokoládu a knížky na téma mateřství, ženství a ekologie 


Lewandulka

Mateřské centrum Lewandulka je společenství rodičů, kterým je blízké kontaktní rodičovství, waldorfská pedagogika a ekologicky šetrný způsob života. 

Na festival přineseme krásné knížky z našeho obchůdku. Knížky pro děti i dospělé z nakladatelství jako Maitrea, Malvern, Fabula, Markéta Kotktova, které nikde jinde v Liberci nekoupíte. Knihy o těhotenství, porodu, kontaktním rodičovství, respektující komunikaci, waldorfské pedagogice, antroposofii, biodynamickém zahradničení, ekologii.. Můžete se podívat zde: https://www.lewandulka.cz/shop.

Věříme, že kontakt s přírodními materiály v nás probouzí mimo jiné i vztah k Zemi a zprostředkovává krásný zážitek. Proto si pro vás připravíme tvořivou dílnu s ovčí vlnou. Co to bude? Nechce se překvapit a přijďte si s vašimi dětičkami vytvořit něco pěkného, zvládnete i s nejmenšími. těšíme se na Vás! 


Nosím Tě 

Nosítko...chcete si nějaké pořídit, aby to bylo v určitých chvílích rychlejší, snadnější, skladnější...Ale když to má být tak snadné, proč je vybrání nosítka tak složité?? A když už se popasujeme s tím, která nosítka vůbec jsou a nejsou ergonomická, zbývá nám ještě otázka, vázací či přezkové? Látkové či šátkové? Jednovelikostní či rostoucí? Je nějaké vhodné již od narození? Které nám vydrží nejdéle? A popruhy, křížit, nekřížit?? Na všechny tyto otázky se vám bude snažit odpovědět Denisa Bel - majitelka Půjčovny šátků a nosítek, certifikovaná lektorka nošení dětí pod záštitou německé Die Trageschule a poradkyně ve všech otázkách ohledně nošení dětí. 

Victoria Grace

Victoria Grace je značka těhotenského oblečení založená jednou maminkou, která během svém těhotenství v obchodech marně hledala krásné a kvalitní těhotenské oblečení. A tak si na mateřské dovolené vytvořila svou vlastní značku oblečení, které se kompletně vyrábí v České republice.
Oblečení Victoria Grace je s láskou a péčí vymyšlené tak, aby se dalo nosit nejen během těhotenství, ale následně na kojení i běžné nošení bez bříška. Největším přáním Victoria Grace je to, aby se ženy cítily díky šatům krásné nejen průběhu celého těhotenství, ale i mimo něj. Výběr materiálu pro výrobky Victoria Grace vychází z náročných požadavků zejména na pružnost a stálost. Proto značka používá kvalitní viskózový úplet s elastanem, který se dokonale přizpůsobí novým křivkám, zároveň oblečení i po dlouhodobém nošení vypadá stále krásně. 


Ric pic

Jmenuji se Karolína a za velké podpory mého manžela, rodiny a přátel vznikla v roce 2015 značka Ric Pic

K šití dětského oblečení mě přivedl článek, který popisoval pracovní podmínky lidí šijících v továrnách pro obchodní řetězce. Za vznikem Ric
Pic není jen nespočet probdělých nocí za šicím strojem, je tam hlavně velký sen, nabídnout rodičům víc než klasickou konfekci, kterou znáte z
obchodů. 

Všechny oblečky jsou šité v České republice za důstojných podmínek a z kvalitních materiálů. Za každým kouskem stojím já a mé ruce.


MoniLu - česká ergonomická nosítka

Nošení dětí kromě řady praktických výhod přináší také lásku, blízkost, pocit bezpečí. Spousty lásky a úsměvů nám přijdou rozdat i holky z MoniLu, špičkového českého výrobce ergonomických nosítek. MoniLu jsou stálicí na českém trhu, jejich nosítka poskytují maximální pohodlí i vše co k nošení patří. K vyzkoušení i zakoupení bude velká řada oblíbené rostoucí klasiky MoniLu UNI, na své si přijdou i příznivci jednovelikostních nosítek a samozřejmě potěšíme i nastávající rodiče, novinkou v podobě rostoucího novorozeneckého nosítka MoniLu UNI Start přijde se podívat, nosítka otestovat, nebo jen holky pozdravit!

Více informací na www.monilu.cz.


Agátin svět

Vzdělávací potřeby, hry a didaktické hračky pro děti - to je Agátin svět

Chcete dopřát svým dětem více, než jen obyčejné hračky? Je pro Vás důležitý jejich rozvoj a vzdělání? Chcete s nimi trávit více času při společné hře? Vítejte. Agátin svět je plný vzdělávacích potřeb a krásných hraček pro děti, které je budou bavit a ještě je něco naučí, nebo podpoří přirozený rozvoj. Agátin svět se neustále rozvíjí. Neustále vylaďujeme jedinečnou nabídku smysluplných a rozvíjejících her, hraček a knížek. Od roku 2011 postupně přibývají kamenné prodejny. Liberecká prodejna Agátina světa byla otevřena v r. 2015 ve velmi dostupné lokalitě, pěšky ze Sokolovského náměstí směrem k ZUŠ v ulici Tovaryšský vrch 2.
Koncept Agátina světa je unikátní v tom, že si zakladatelky pečlivě vybírají sortiment od prověřených výrobců, kteří vyznávají stejné principy kvality. Estetickým a praktickým designem a herní hodnotou pro dítě počínaje, kvalitou výroby a férovým fungováním výrobce jako firmy konče.
Kvalita je pro Agátin svět klíčová. I proto vznikl projekt Dobrá hračka, soutěž, ve které rodiče vybírají ty nejpřínosnější hračky.
Více informací na www.agatinsvet.cz


Duhová kočka

DUHOVÁ KOČKA, autorská dílna Lucie Ernestové představí zábavné i vzdělávací deskové hry, originální karetní rodinnou hru Magicon, pexesa a puclíky pro holky a kluky, inspirační karty Cesta k sobě a Cesta životem a spoustu dárků pro radost pro malé i velké.


Antonie&Emma

Antonie&Emma je rodinná firma, která vyrábí dřevěné, ručně dělané hračky i nábytek s nápadem. V naší nabídce můžete najít didaktické pomůcky jako vkládačky na mnoho způsobů, trenažer vázání tkaniček či pomocníka při pochopení zlomků. V rozvoji pohybu mohou pomoci houpací prkna, piklerův trojúhelník nebo balanční válce a prkna. Naše učící věže pomáhají maminkám hlavně při vaření, tatínkové zase milují KidBook Pro - notebook s kreslící tabulí pro nejmenší. Přineseme i kousek přírody k vám domů, v našem Zoo Boxu můžete chovat strašilky nebo třeba sarančata. Zkrátka, máme toho v nabídce hodně a rádi se o to s vámi podělíme. Vše vyrábíme z kvalitních materiálů s důslednou kontrolou kvality. Než pustíme výrobky do světa, testujeme je na naší Antonii a Emmě 😊.

Kompletní nabídku najdete na www.antonieemma.cz, prodejní akce sledujte na našem facebooku. 


Knihy o rodičovství, těhotenství a porodu

Knihy, ze kterých si vybere snad každá žena, která hledá kvalitní informace pro sebe a své miminko. Nabídku knih z e-shopu Hnutí za aktivní mateřství si přijďte prolistovat na náš stánek. Zakoupením knihy se přidáte k iniciativě pro lepší porody. Každým nákupem přispíváte na pořádání největšího celorepublikového festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství (konkrétně v Jablonci nad Nisou) i na další aktivity Hnutí za aktivní mateřství.